В Україні стартував перший етап навчань "Спільні зусилля" і відбулося десантування українських і британських "крилатих піхотинців" з військово-транспортних літаків повітряних сил України та США під прикриттям винищувачів ЗСУ.

Про це 19 вересня передали в прес-службі Командування Повітряних Сил ЗСУ у Facebook.

Захід проходить в рамках стратегічного командно-штабного навчання "Об'єднані зусилля - 2020".

Спочатку повітряний десант, важке піхотне озброєння і техніку скидали з військово-транспортних літаків "C-130 Hercules" британських ВПС, а потім на бойовий курс зайшли українські військові літаки Іл-76МД та Ан-26.

"Навчання такого формату унікальні й проводяться вперше. Їхня мета – практичне виконання завдань у багатонаціональному середовищі за стандартами та процедурами НАТО, підвищення рівня взаємосумісності підрозділів Збройних Сил та наших держав–партнерів, десантного братерства", - розповіли в Командуванні ПС ЗСУ.

Також з'явилися яскраві фото навчань.

Віддам пай під базу НАТО: унікальні військові навчання захопили українців (фото і відео)Віддам пай під базу НАТО: унікальні військові навчання захопили українців (фото і відео)Віддам пай під базу НАТО: унікальні військові навчання захопили українців (фото і відео)Віддам пай під базу НАТО: унікальні військові навчання захопили українців (фото і відео)

На аеродром під Вінницею прибули військові літаки США

Перед цим на аеродром під Вінницею прибули військові літаки США, причому це не єдина повітряна "траса", де буде залучатися авіація американських повітряних сил.

Як пояснив спікер Командування ЗС України Юрій Ігнат, звідси працюватимуть підрозділи Сил спеціальних операцій як України, так і США.

"Буде здійснена синхронізація дій підрозділів ССО з використанням повітряного і наземного компонента американських літаків Lockheed МС130 і конвертопланів Bell V-22 Osprey", - розповів він.

Представник КВС ЗСУ зазначив, що проведення всебічного навчання в рамках українсько-американських навчань "Rapid Trident" дозволить "продемонструвати готовність України дати відсіч збройної агресії самостійно і з використанням механізмів міжнародної підтримки", а також - підвищити сумісність з силами та засобами НАТО.

Українські військові показали відео з важкою військовою авіацією США під Вінницею.