Президентові України Володимиру Зеленському не слід відмовлятися від їзди кортежем, державних резиденцій і президентських літків, адже все це - гарантія його безпеки і можливість ефективно виконувати посадові обов'язки.

Про це в інтерв'ю "Вголосу" сказав політтехнолог Валентин Гладких.

"По-перше, як аналітик скажу вам: Зеленський не обіцяв (відмовитися від державних резиденцій, - ред.). Зеленський сказав: «Краще було б, якби там (в резиденціях, – ред.) жили діти». А це ж не обіцянка, по суті…

Ну, але в принципі, на мою думку, він не мав би відмовлятися від всього цього.

От в Америці, наприклад, є у президента власний порт. В Америці так само є президентська резиденція. В Америці так само їздять кортежами. І ніхто при цьому не ставить під сумнів демократичність президента Америки. Бо це не є блага, які надаються президентові для власного задоволення. Це — той інструментарій, який забезпечує ефективне виконання своїх обов’язків найвищою посадовою особою в державі. Вони дають певний рівень безпеки і певний ритм роботи", - зазначив Гладких.

"Тому коли я ще чув перші заяви Зеленського, розумів, що це не може бути виконано. І сьогодні в мене є претензії до нього не через те, що він цього не зробив, а через те, що він говорив про ці речі, не усвідомлюючи до кінця, навіщо вони взагалі потрібні. Більше того, мені хотілося б, щоб у подальшому всі кандидати утримувалися від подібного роду заяв. Бо це — неадекватні заяви", - додав експерт.

Більше на цю тему читайте у статті: Позбутися кортежів, резиденцій, літаків: чи може Зеленський виконати свою обіцянку?