Загнані на початку червня 1919  р. у глухий кут на території поблизу м. Чорткова Тернопільської області, галичани розпочали наступальну операцію. З 7 по 28 червня Галицька Армія змусила відступати по всій лінії фронту вдвічі більше і набагато краще забезпечене польське військо. Історик Олександр Дєдик зазначає, що українські солдати кожного дня в середньому долала майже 6 км (до прикладу, під час Брусилівського прориву 1916 р. російська армія долала на добу вдвічі менше).

Галицька Армія фактично відвоювала території сьогоднішньої Тернопільської області та частину Івано-Франківської (по лівий берег Дністра). «Чортківською офензивою» керував генерал Олександр Греков, призначений 9 червня командувачем Галицької Армії. Своїм успіхом наступальна операція українців багато в чому завдячує артилеристам Галицької Армії, які під час битв добре взаємодіяли з піхотою та кавалерією. Лише через брак боєприпасів галичани не змогли продовжити успішну «Чортківську офензиву» і почали відступ, який завершився 16 липня 1919 р. переходом р. Збруч.

Праця Олександра Дєдика «Чортківська офензива» (том І)

«Це були дні, до яких варто було дожити, і які варто було пережити», - згадував про «Чортківську офензиву» отаман Галицької Армії Степан Шухевич, стрик майбутнього Головного командира УПА Романа Шухевича.

15-17 червня цього року у м. Чорткові пройде військово-історичний фестиваль «Чортківська офензива».