Чим стрімкіший у політика рейтинг, тим швидше він може обвалитися. І це той феномен, який ми спостерігатимемо і в Україні.

Про це «Вголосу» розповів директор центру суспільно-інформаційних технологій «Форум» і політолог Валерій Димов.

Він розповів, яких політичних лідерів в інших країнах світу цей феномен спіткав.

«Можна згадати про феномен Макрона – він практично в останній момент оголосив про свій похід на посаду президента, випустив книгу «Революція», яка стала бестселером, і здобув перемогу з рейтингом 66%. Потім створив свою політсилу, з якою знову переміг на виборах – 43%. Але після того, як Макрон почав втілювати свою передвиборну програму, його рейтинг знизився і згодом впав до 24%, бо після втілення цих обіцянок частина суспільства просто використала це проти самого Макрона», – зазначив Димов.

Та додав: «Шарль де Голь, до прикладу, маючи беззастережну підтримку, будучи надпопулярним і Героєм Франції (причому це людина, яка зробила для Франції більше, ніж будь-хто у новітній історії країни), став заручником недовіри до політиків і пішов з посади у 1969 році на тлі протестів»

За його словами, той же Саакашвілі, який здійснив у Грузії дуже потужні реформи, зіткнувся з тим, що його рейтинг у 2012 році також обвалився. Спочатку становив 68%, а через два місяці його політсила програла вибори.

Більше читайте тут: «Якщо Зеленський не посадить «папєрєдніків», то стане «кульгавою качкою».