Цей рік увійде в історію України як найтепліший за весь період спостережень з 1881 року.

Про це повідомляє УНН.

"Цей рік увійде в історію України як найтепліший за весь період спостережень з 1881-го. Цього року середня температура повітря в Києві сягнула 10,6°С, що на 2,9°С вище за норму, яка становить 7,7°С. Перевищено навіть показник аномально теплого 2015 року, коли середня температура становила 10,5°С", - повідомили у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Як зазначають дослідники, ніколи ще не було такого, щоб теплішими за норму виявилися всі 12 місяців. Особливо теплим, навіть найтеплішим за весь період спостережень був червень, середня температура якого сягнула 23,6°С. Ще жодного разу у грудні температура повітря в Києві не перевищувала 15°С. Але цього року 19 грудня вона сягнула 15,2°С.

"Загалом протягом року температурні рекорди було побито більш як 30 разів, інколи на 2,0—2,5°С. З урахуванням значень цього року можна вважати, що середня температура повітря в Києві за останні 139 років зросла приблизно на 3°С, що значно більше, ніж на земній кулі. Нині температура повітря в Києві стала приблизно такою, якою була наприкінці XIX ст. в Одесі, а в Одесі стала такою, як колись була в Бухаресті", - зазначили в Обсерваторії.

Також повідомляється, що 2019-й виявився доволі скупим на опади — їх випало лише три чверті норми, що позначилося на наших річках і не лише на наших. На більшій частині Європи водність річок зменшилася. Знизився і рівень в озерах. Для України, водні ресурси якої порівняно невеликі, це тривожний сигнал і стимул для водоощадних заходів.

"Також за прогнозом, 28—29 грудня таки має засніжити. Тож на Новий рік трохи снігу буде", - повідомили дослідники.

Нагадаємо, синоптики попережили про потужну бурю, яка насувається на Україну.