Про це, як повідомляє Associated Press, заявив прес-секретар польської Єпископської конференції Юзеф Клох.

Як пише портал Dziennik.pl, Клох порівняв виплату компенсацій жертвам педофілії з автомобільною аварією. За його словами, цілком справедливо, що платити за рахунками повинен той, хто став її ініціатором, а не той, хто видав водієві права.

Таким чином церква відреагувала на позов 25-річного потерпілого від педофілії. Він вимагав від Кошалінсько-Колобжегської єпархії компенсацію в розмірі 200 тисяч злотих (64 тисяч доларів), а також публічних вибачень в пресі. Досягти досудового угоди двом сторонам не вдалося.

Це перший позов такого роду в історії Польщі. Всього в країні були засуджені за педофілію близько 27 священиків. Нещодавно в Домініканській республіці почалося розслідування щодо ще двох польських священиків, у тому числі папського нунція Юзефа Весоловського. За даними місцевої преси, він платив неповнолітнім хлопчикам за секс. На початку вересня нунцій був відсторонений від посади.

Католицька церква нерідко опиняється в центрі скандалів, пов'язаних з педофілією. Про необхідність жорстко боротися з цим явищам заявляв Папа Римський Франциск. При цьому суди різних країн нерідко зобов'язують церкву відповідати за дії своїх священиків і виплачувати компенсації жертвам священиків-педофілів. Так, у 2007 році архидієцезію Лос-Анджелеса зобов'язали виплатити по 508 позовам 660 мільйонів доларів.

Джерело: Лента