Про це пише дописувач Financial Times Нік Батлер. 

Він наголошує, що є всі підстави вважати, що зниження цін триватиме і надалі.

Нинішній спад став результатом теплої погоди, в результаті м’якої зими було використано менше газу, ніж зазвичай. Запаси високі в багатьох країнах і становлять 35 млрд кубометрів по всьому континенту.

При цьому, Батлер наголошує, що Європі не варто перейматись, що Росія може зупинити поставки. Росія змушена продавати. Країна не може дозволити собі переривати поставки, і лідери її енергетичних компаній повністю усвідомлюють ризики від дій президента Володимира Путіна в Криму. Європа не може відмовитися від російського газу водночас , навіть якби вона захотіла цього. Але вона може диверсифікувати поставки з часом і скоротити свою залежність від Росії.

«З продовженням кризи в Україні стає ясно, що Путін зробив серйозну стратегічну помилку. Росія є швидше нафтовою державою, ніж супердержавою, а на світовому ринку нафтова держава не може бути засобом тиску. Він зробив погану послугу своїй країні тим, що допоміг Європі усвідомити ступінь її залежності від російського газу», - підсумовує автор.

При цьому, Росія заявила, що продаватиме Україні газ за ціною $485.

Разом з тим, Україна заявила, що готова купувати в Росії газ за ціною, яка була на початку цього року – $268 за 1 тис. кубометрів. 

У разі відсутності домовленостей щодо ціни на газ з РФ Україна має намір звернутися до Стокгольмського арбітражу.