Кабінет Міністрів вирішив на 3 місяці запровадити мораторій на підвищення цін на газ, електроенергію, а також залізничні тарифи для металургійних підприємств.

Таке рішення ухвалене на засіданні Кабміну і зафіксоване в протоколі при розгляді питання про забезпечення стабільної роботи підприємств гірничо-металургійного комплексу в умовах погіршення кон’юнктури на зовнішньому ринку.

«На 3 місяці запроваджуємо «статус кво» за тарифами, встановленими на державному рівні», – сказала прем’єр-міністра Юлія Тимошенко. Вона наголосила, що таким чином уряд гарантує протягом 3 місяців стабільність цін на газ, електроенергію і залізничні тарифи для металургійних підприємств.

Проти ухвалення такого рішення виступали міністр економіки Сергій Терьохін, а також міністр палива та енергетики Іван Плачков.

Зокрема, Плачков виступав за запровадження диференційованих тарифів для різних категорій споживачів, зазначаючи, що це застосовується в міжнародній практиці.

Нагадаємо, що Кабмін 25 травня вирішив створити робочу групу спільно з керівництвом підприємств ГМК для пошуку вирішення проблем комплексу. В травні на світовому ринку почалося різке падіння цін на сталевий прокат, зокрема, в порівнянні з квітнем впали ціни на гарячекатаний і холоднокатаний прокат приблизно на 20%.

Через падіння цін на метал, збереження високих цін на сировину, зростання тарифів на залізничні вантажоперевезення зросла собівартість виробництва сталі, внаслідок чого металургійні підприємства України почали скорочувати виробництво продукції.

ForUm