Якщо ціна на нафту у світі буде протягом 2-3 кварталів низькою, то ціни на нашу сировинну продукцію також впадуть – зокрема, на металургію та аграрну продукцію.

Про це у коментарі «Вголосу» розповів економіст Борис Кушнірук.

«Варто врахувати той фактор, що Україна є сировинною країною і наша економіка дуже суттєво залежить від цін на сировину», - уточнив він.

І додав: «При цьому наш Нацбанк спричинив ситуацію, коли курс гривні став надто міцним, аби наша економіка працювала більш ефективно».

Тому, за словами економіста, потрібно пом’якшувати монетарну політику і виводити курс гривні на рівень 26-28 грн за долар – це було би правильно з точки зору виробників, які працюють на експорт та на внутрішній ринок. Адже імпорт таки подешевшав внаслідок такого зміцнення курсу гривні.

«І тут варто зауважити, що зростання української економіки, яке ми спостерігали протягом останніх 4 років (16 кварталів) мало відновлювальний характер після падіння протягом 2013-15 рр. Тому, аби забезпечити більш якісне зростання нашої економіки, потрібно сформувати передумови у межах податкової, бюджетної та монетарної і митної політики тощо», - продовжив Кушнірук.

Ситуація ж з валютною панікою, вважає він, стабілізується. «Стосовно цін – не бачу передумов для значної інфляції, бо багатьом компаніям, особливо через ситуацію із коронавірусом потрібно буде збувати свою продукцію, тому вони не надто зможуть собі дозволити піднімати ціни», - резюмував експерт.

Більше читайте тут: «Світова криза-2020 і коронавірус: що буде з економікою?».