Де-факто протягом останнього часу продукти сильно не подорожчали, хіба що стрибнули ціни на тепличні овочі (огірки, перець тощо) через зменшення запасів.

Про це «Вголосу» розповів президент Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко.

«Тому ті продукти, які безпосередньо пов’язані з сезонним фактором, дорожчають і ще додаватимуть у ціні», - уточнив він.

За словами Охріменка, зараз навіть сало подорожчало, тим більше попит на нього зростає. А от турбуватися про те, що урожай зібрали не у достатній кількості через карантин навесні, не варто. Урожай цьогоріч хороший, зокрема на овочі.

«Олія, про яку зараз теж говорять багато, не сильно подорожчала. Також в Україні кожний рік ціна на крупу зростає, але це пов’язано зі зростанням  собівартості, світових цін тощо. Хоча ціна на олію та борошно поступово зросте, адже закупівельна ціна вища у цьому році, ніж була у минулому», - додав експерт.

«А от вартість «борщового набору» знизилася: влітку цього року ціни на овочі значно нижчі,  ніж в аналогічний період минулого. Десь більший урожай зібрали, десь люди самі почали вирощувати власну продукцію через карантин, тому і не купують. Також «скинула» у ціні і птиця», - резюмував Охріменко.

Більше читайте у статті: «Що буде з цінами?».