«Частина атракцій вже стали традиційними, але головною фішкою фесту є чавлення вина босоніж незайманими дівчатами. По цій атракції і розпізнають BEREG FEST», – розповів Володимир Гвоздьо, координатор оргкомітету фестивалю.

Минулорічне вино отримало назву «Дикі танці», оскільки до чавлення винограду долучилась особисто співачка Руслана, яка була у 2011 хедлайнером концертної програми.

Ще одна новація – велопробіг. До того ж не просто на велосипедах, а ще й вогняним факелом. З’ясували, що 25-30 років тому фестиваль мав такий елемент, як фестивальний вогонь. У центрі Берегова запалювали факел, який горів упродовж усього фестивалю. До традиції повернуться і доповнять її оригінальними елементами. Вогонь запалюватимуть від стародавньої традиційної печі – кеменце.

Передбачені цього року на святі  і лицарські бої. Тут відбудеться показовий лицарський бій, який продемонструє життя Закарпаття кілька століть тому. Гості свята побачать, як відпочивали, розважалися люди у ті часи.

На фестивалі можна буде відвідати багато майстер класів, зокрема і ляльок-мотанок. Виготовлено 49 Чігабіг (равлик — символ фестивалю) ручної роботи, частина з яких будуть реалізовані на аукціоні. Відбудеться аукціон і мистецький, на який виставлять 18 робіт закарпатських художників. Літатиме повітряна куля, яка символічно підніметься на 49 метрів. Концертна програма теж буде насиченою, хедлайнер - молдавський виконавець, молодіжна зірка Дан Балан.

Наступного року BEREG FESTматиме ювілей – 50 років. Організатори обіцяють ще більш масштабне святкування. А ще фестиваль збільшиться у часі і триватиме більш, ніж 1 день.

Відео: mukachevo.net