Крім респіраторних проблем одним із найпоширеніших симптомів коронавірусу є порушення травлення.

Про це свідчать дані досліджень Clinical Gastroenterology and Hepatology.

Зокрема, учені проводили аналізи у трьох лікарнях Китаю в період найактивнішого поширення COVID-19.

Вияснилося, що більше половини інфікованих скаржилися на відсутність апетиту та пронос. Менше скарг було на болі в животі та нудоту.

Також результати дослідження показують, що пацієнти з травними симптомами мали більш тривалий розрив між появою симптомів хвороби і госпіталізацією, ніж пацієнти, у яких були тільки респіраторні симптоми, і довше перебували в лікарні - 9 днів у порівнянні з 7,3 днями. При цьому лікування у них проходило складніше і довше.

Вчені зазначають, що, ймовірно, респіраторні симптоми були виявлені у найважчих хворих, які складають першу хвилю, тому вони були описані як основні, і саме на боротьбу з ними, головним з яких є пневмонія, було спрямоване лікування.

При цьому, зазначають автори, ними були виявлені 7 випадків, коли в інфікованих коронавірусом пацієнтів з порушеннями травлення респіраторні симптоми так і не проявилися. За словами авторів, "до ранньої групи ризику повинні бути віднесені пацієнти з порушеннями травлення, у яких ще не проявилися респіраторні симптоми".

У другій статті американські медики з Медичної школи Ікан на горі Синай в Нью-Йорку узагальнили ключову для гастроентерологів інформацію, що стосується пацієнтів з хронічними порушеннями травлення, у яких може бути виявлена ​​коронавірусна інфекція, а також дали рекомендації таким пацієнтам.

За словами вчених, особливу увагу в ситуації, що склалася, потрібно приділяти пацієнтам із запальними захворюваннями кишківника, які приймають імуносупресивні препарати. У статті наводяться чіткі вказівки Американської гастроентерологічної асоціації про те, що такі хворі в жодному разі не повинні відмовлятися від своїх традиційних препаратів через загрозу COVID-19, тому що ризик спалаху кишкової інфекції набагато перевищує ймовірність зараження коронавірусом. Ці пацієнти повинні просто більш строго, ніж інші дотримуватися режиму карантину і самоізоляції.

Вчені зазначають, що для попереднього коронавірусу SARS, що викликав атипову пневмонію, діарея як один з головних симптомів захворювання була зафіксована у 25 відсотків інфікованих.

Як писав “Вголос”, на Тернопільщині – нові підозри на коронавірус.

Напередодні в Маріуполі розповіли про стан 52-річного чоловіка, інфікованого коронавірусом.