За таке рішення проголосували 84 депутати під час сесії Львівської обласної ради сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Директор департаменту фінансів Львівської обласної державної адміністрації Олег Демків розповів, що на структуру бюджету області вплинули складна економічна ситуація в державі, спад обсягів виробництва, податкова реформа та децентралізація.

«Особливостями бюджетної децентралізації є той факт, що 25% податків на доходи фізичних осіб спрямовано до державного бюджету, із них 10% пішло в мінус від доходної частини обласного бюджету. Відрахування 10% податку на прибуток у підприємствах не державної і не комунальної форми власності введено до обласного бюджету. Для бюджетів базового рівня додасться податок на майно, а також надбавка до акцизного податку з роздрібного продажу», – пояснив Олег Демків.

Він додав, що одним із нововведень у сфері формування бюджетів є надання двох субвенцій із державного бюджету: для галузей освіти та медицини. Також у зв’язку з децентралізацією низку установ та закладів буде передано на фінансування з державного обласним бюджетам, а з обласних – місцевим.

«Бюджет Львівської області цього року характеризується тим, що збільшується кількість трансфертів із державного бюджету. Більшість трансфертів обласному бюджетові є виключно цільовими. Фактично 86% дохідної частини бюджету – це цільові трансферти, де чітко розписано, на що мають використовувати кошти», – сказав Олег Демків.

Голова бюджетної комісії Львівської обласної ради Ярослав Качмарик зазначив, що цьогорічний бюджет Львівщини на 200 млн грн є більшим, ніж минулорічний.

«Цей бюджет є більший, отже, і кращий. Але, якщо враховувати макропоказники, які закладено, зокрема, на понад 11% зростання вартості медикаментів, на 25% зростання вартості комунальних послуг чи товарів та послуг, в яких є складова валютного курсу, то бачимо, що реальні показники, особливо доходів населення, на жаль, зменшуватимуться. Зростання мінімальної заробітної плати на загальнодержавному рівні передбачено лише в грудні. Тобто весь рік у бюджетній сфері ми матимемо незмінну заробітну плату, а коли зростають ціни, люди це дуже відчувають», сказав Ярослав Качмарик.

Він додав, що позитивом цього бюджету є включення до переліку фінансування проектів енергозбереження.

Відповідно до проекту бюджету, резервний фонд на 2015 рік становитиме 30 млн грн. На реалізацію обласних програм заплановано виділити 199 390 тис. грн. Ці програми мають подати на розгляд сесії Львівської обласної ради в місячний термін після затвердження бюджету.