Про це сьогодні на нараді з аграріями у Львові заявив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, передає кореспондент «Вголосу».

За його словами, експорт аграрної продукції у цьому році буде номером один, порівняно з усіма іншими експортами.

«Аграрний бізнес є реально локомотивом нашої економіки. Він показав  зростання з року в рік,

зробив рекордні цифри врожаю – 64 млн тонн і ми плануємо у цьому році зробити рекордний експорт рослинної продукції – 37 млн тонн», – сказав Павленко.

Він нагадав, що Україна займає лідерські позиції в світі: третій номер з експорту зернових, кукурудзи, лідерство в експорті  соняшникового насіння і олії, і у першій десятці країн, які реально годують світ.

Разом з тим, ми маємо більше 8 груп, які з європейською комісією працюють над харчовою безпекою.

Водночас, у зв’язку з оголошенням надзвичайної ситуації в Донецькій і Луганській областях, зараз, за словами міністра, зосередилася робота на харчовій безпеці.

«Зараз ми робимо аналіз наших залишків, запасів зерна. Проведена робота з експортерами, щоб не виникала ситуація, що вивезли більше, ніж мали вивезти», – сказав він.

Він також повідомив, що минулого тижня був підписаний меморандум щодо розуміння з  великими холдингами, трейдерами.

«Ми знайшли компроміс по вивезенню зерна. Загальна кількість продуктів в Україні достатня: у нас великі запаси кукурудзи, пшениці, гречки. Зараз виникає питання,

який ми зберемо урожай озимих, відповідно зможемо планувати далі нашу роботу», – сказав Павленко.

В цілому по Україні, за його словами, на 7% посівів більше, ніж торік.

«Стан посівних оцінюємо на рівні 94-96%. Реальний стан посівів зможемо аналізувати лише на початку березня, але маємо всі передумови до того, що наші озимі нормально перезимують і ми матимемо хороший урожай», – наголосив Павленко.