Відповідно, як написав у своїй статі для ZN.UA постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, “посол” організації з’явиться і в Україні.

Як зазначив Єльченко, тепер резиденти-координатори ООН безпосередньо коритимуться генеральному секретарю організації та будуть вважатися найвищими представниками системи організації в офісах країн.

Постпред України при ООН наголосив, що такий “посол” буде займатися не лише програмами розвитку в довіреній йому країні, але й підтримкою урядів для запобігання гуманітарним, безпековим, політичним, техногенним та іншим кризам.

Єльченко вважає, що ширші повноваження резидентів-координаторів повинні допомогти генеральному секретарю тримати руку на пульсі на місцях із метою більш оперативного реагування. Відповідно, вимоги та відповідальність ООН також будуть посилюватися.

“Відтепер такий “посол ООН” буде діяти і в Україні. Але для нього, а точніше її повноцінного функціонування, доведеться переглянути підписану ще далекого 1992-го угоду між Україною та ООН, яка вже не відповідає сучасним реаліям”, — додав дипломат.

Нагадаємо, що 2017 року США, Німеччина, Велика Британія, Канада, Японія, а також ще 137 країн заявили про підтримку реформи ООН і свою допомогу в здійсненні конкретних змін у системі Всесвітньої організації. Країни закликали її главу Антоніу Гутерріша очолити реформу.