Про це повідомив під час брифінгу заступник директора Українського гідрометеорологічного центру Анатолій Прокопенко, інформує прес-слуюжба ДСНС.

« 23 вересня, територія України опинилася під впливом північного циклону, який визначатиме погоду до 25 вересня. Відповідно до прогнозів Гідрометцентру, в означений період практично на всій території очікуються невеликі, подекуди помірні дощі. Дещо менше їх буде у західних та південних областях. Денна температура не перевищуватиме +15 °С», – наголосив Анатолій Прокопенко.

За його словами, 26 вересня територією України переміститься активний атмосферний фронт, тому дощі, подекуди сильні, пройдуть скрізь. Надалі до кінця вересня, крім північних регіонів, опади будуть припинятися. 19 вересня у Карпатах відмічався перший сніг. Заморозки на грунті очікуються і 26 вересня.

Як зазначив представник українського гідрометцентру, 23 вересня на території України очікуються короткочасні дощі, у Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській – місцями сильні. Подекуди спостерігатимуться пориви вітру 15-20 м/с. Температура повітря удень становитиме +11…+16 °С, у південній частині – +14…+19 °С, у Карпатах – +2…+7 °С.

Дощі очікуються 24 вересня, а на півночі Лівобережжя та вночі у Карпатському регіоні, Криму і Приазов’ї – помірні опади, подекуди пориви вітру 15-20 м/с. Стовпчики термометрів сягатимуть позначок +10…+15 °С, на півдні та Закарпатті – +15…+19 °С.

25 вересня місцями пройдуть короткочасні дощі, в західній частині – без опадів. Нічна температура повітря: +3…+8 °С, на узбережжі морів – до +13 °С.

26 вересня на півночі України на поверхні ґрунту очікуються заморозки 0…+3 °С, удень – +9…+14 °С, на півдні – +15…+19 °С. 27-28 – без істотних опадів, температура – +8…+14 °С, на півдні та Закарпатті – +13…+19 °С. 29-30 вересня погода істотно не зміниться.

Унаслідок дощів, що пройшли на території України протягом 20-23 вересня, продовжувався повільний ріст рівнів води на 1-12 см на добу на р. Прип’ять та її правих притоках, на річках Київської області, Сіверському Донці та його притоках без загрозливих негативних наслідків. На решті рівнинних річок тривало зниження рівнів води 1-13 см за добу. На р. Дунай за останню добу рівень підвищився до 4 см. На водоймах Карпатського регіону ситуація стабільна з переважанням спаду на 2-12 см, на окремих ділянках – 15-36 см на добу.

«Відповідно до прогнозів Українського гідрометеорологічного центру, очікувати «бабиного літа» до кінця вересня та на початку жовтня не варто. Поки що потепління не очікується, дощова погода зберігатиметься», – повідомив Анатолій Прокопенко.