«Цього тижня буде ініційовано розпуск. Сьогодні у нас буде Погоджувальна рада, і на підставі цього ви отримаєте чітку інформацію», – повідомив політик.

Представник президента України в Криму Сергій Куніцин також повідомив, що закон про розпуск Верховної Ради Криму може бути прийнято цього тижня. «З урахуванням того, що вони там наробили і наговорили, на сьогоднішній день є всі підстави розпустити Верховну Раду Криму», – сказав Куніцин.

За його словами, відповідний проект закону про розпуск парламенту автономії у Верховній Раді України вже зареєстровано.

«Я не виключаю, що це рішення цього тижня може бути прийнято», – сказав він.

Куніцин вважає всі прийняті Верховною Радою автономії рішення незаконними. На його думку, якщо б не було російських військ у Криму, то 90% депутатів відмовилися б від рішення про референдум.

«У них забрали телефони, під охороною водили в туалет», – сказав Куніцин.

Він також розповів, що на засіданні Верховної Ради, коли приймали рішення про проведення референдуму, не було кворуму – фізично були присутні 43 депутати, хоча керівництвом Верховної Ради карток було видано 63.

6 березня на позачерговому засіданні кримський парламент ухвалив рішення про входження автономії до складу РФ, а також звернувся до президента Російської Федерації і Федеральних Зборів Російської Федерації з пропозицією про початок процедури входження АРК до складу Російської Федерації як суб’єкта РФ.

Крім того, Верховна Рада АРК ухвалила рішення перенести референдум про статус АРК з 30 на 16 березня.

Того ж дня виконуючий обов’язки президента України Олександр Турчинов заявив, що зупинив рішення Верховної Ради автономії про проведення референдуму з питання приєднання АРК до Росії, а також повідомив, що Верховна Рада України буде ініціювати розпуск парламенту Автономної Республіки Крим.

7 березня він підписав указ №261/2014 »Про припинення дії постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 6 березня 2014 року №1702-6/14 «Про проведення загальнокримського референдуму», який набирає чинності з дня опублікування.

Джерело: УНІАН