Інформаційне агентство «Вголос» - https://vgolos.com.ua

Цьогоріч Львівська обласна рада створила 19 об’єктів природно-заповідного фонду, — Ганущин

Про створення національних природних парків «Бойківщина» і «Королівські Бескиди», появу нових об’єктів природно-заповідного фонду, а також влаштування цеху посіву та теплиць на базі Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру розповів голова Львівської облради Олександр Ганущин, звітуючи сьогодні, 20 листопада, про третій рік роботи.

Cтворення НПП «Бойківщина»

За словами голови облради, Національний природний парк «Бойківщина» заплановано створити в межах Турківського району на території ДП «Боринський лісгосп», ДП «Турківський лісгосп» та ДЛГП «Галсільліс» площею 12240 га.

У липні 2018 року Проект створення парку був надісланий у Мінприроди України для прийняття наступних управлінських рішень. Станом на сьогодні Проект Указу Президента України перебуває на погодженні у Міністерстві фінансів України.

Створення НПП «Королівські Бескиди»

Майбутнійнаціональний природний парк «Королівські Бескиди» площею 8997 га буде розташовуватися в Старосамбірському районі.

Міністерство екології та природних ресурсів уже погодило клопотання про створення парку «Королівські Бескиди».

Проект створення парку розробляє Львівський національний університет імені Івана Франка.

Створення нових об’єктів природно-заповідного фонду

Як наголосив Олександр Ганущин, упродовж 2018 року Львівська обласна рада прийняла рішення про створення 19 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 188,92 га:

Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр

На території Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру реалізовується проект із влаштування цеху посіву та теплиць.

Вартість проекту — 86,2 млн грн. 2018 року було профінансовано 9,5 млн грн.

Тут вирощуватимуть сіянці високопродуктивних лісових порід, сіянці біотично стійких порід.

Сумарна кількість вирощеного садивного матеріалу – 6 млн сіянців зі закритою кореневою системою та 4 млн — із покращеною кореневою системою.

У результаті виконання проекту буде отримано:

«Залишилося кілька місяців і буде завершений унікальний та єдиний на всю Україну проект зі створення суперсучасного розсадника зі шведською технологією вирощування мільйонів саджанців лісових порід зі закритою кореневою системою», — сказав очільник облради.

Підсумовуючи, Олександр Ганущин зауважив, що вищеназвані приклади як складові стратегії у галузі екології свідчать про активну діяльність Львівщини щодо збереження природного біорізноманіття в області.

«У питаннях екології ми намагаємося бути максимально послідовними», — резюмував він.