Олександр Неберикут нагадав, що первинно була постанова ЦВК, згідно з якою виборець міг проголосувати в іншому окрузі, не змінюючи виборчої адреси.

«Це не був недолік. Це нормальна демократична норма. Багато людей працюють, вчаться в інших містах, вони повинні скористатися цим правом», – зазначив аналітик «Опори».

Він розповів, що у багатьох студентських містах (Ірпінь тощо) студентів змусили реєструватися в цих округах. А позаяк кілька тисяч голосів в межах мажоритарки могли вирішити долю мандата, то ЦВК прийняла постанову, якою у виборця забрали можливість проголосувати в іншому окрузі, а залишили можливість змінити місце голосування лише в межах одного округу.

«Що це вирішує – незрозуміло, бо масштаб округу є такий, що за 3-4, максимум за 6 годин можна добратися з одного кінця округу в інший. І будь-яка людина, яка хоче реалізувати своє активне виборче право, може переміститися в межах округу з тої чи іншої точки, і не треба користуватися цією можливістю зміни місця голосування», – констатував Олександр Неберикут.

Він наголосив, що ця норма була потрібна, коли ішла мова про округи, тобто про великі відстані, які б людина не могла фізично подолати.

Крім того, аналітик «Опори» звернув увагу на те, що ЦВК заборонила змінювати місце голосування в межах загальнодержавного округу.

«Якщо це в такому авральному порядку вирішується, то тут можна було забрати мажоритарку у виборців, які голосують в іншому місці, але залишити можливість проголосувати за партію,бо це не має значення – тут, в Донецьку, в Одесі чи в Чернігові ти голосуєш за ту чи іншу партію. Таке рішення ЦВК обмежує активне виборче право і воно є дискримінаційним стосовно виборців, але це є ще одна ціна мажоритарки», – наголосив Олександр Неберикут.