Центральна виборча комісія скасувала постанову територіальної виборчої комісії №117 (Львівська область) від 31 жовтня, якою дільничним комісіям було дозволено виправляти помилки в списках виборців, допущені в написанні прізвищ і дат народження виборців. Таке рішення було ухвалене на засіданні ЦВК 3 листопада за скаргою партії «Регіони України», повідомляють «Подробности».
Як пояснив голова тервиборчкому №117 Петро Буджак, у день виборів в комісію надійшло понад 600 заяв від громадян про неточності в написанні прізвищ і дат народжень, у зв’язку з чим ці виборці не були допущені до голосування. Тервиборчком ухвалив рішення, яким дозолив дільничним комісіям виправляти на місці такі помилки.
Відповідно до закону про вибори президента, у день виборів виборець може бути внесений у списки виборців тільки на підставі рішення вищої комісії або за рішенням суду.
ЦВК також ухвалила рішення, відповідно до якого тервиборчком повинен з’ясувати, скільки виборців було внесено додатково дільничними комісіями з порушенням визначеного законом порядку.
Тим часом член ЦВК Андрій Магера заявив, що для виконання зазначеного пункту рішення ЦВК «немає правового механізму», оскільки для його виконання територіальній виборчій комісії №117 доведеться розкривати списки виборців.