Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Центрвиборчком має вжити заходів для негайного встановлення та оприлюднення результатів голосування на цьогорічних місцевих виборах.
Про це повідомляє пресслужба РНБО.

Так, у листі на ім’я голови ЦВК Олега Діденка, він зазначив, що ЦВК в умовах нового виборчого закону "проводить значну роботу щодо забезпечення прав українських громадян обирати і бути обраними".

"Водночас, Апаратом Ради національної безпеки і оборони України фіксується зростання соціальної напруженості і, як наслідок, виникнення ризиків національній безпеці у ситуації, пов’язаній з питанням недостатнього інформування суспільства щодо офіційних результатів виборів", - наголосив Данілов.

Глава РНБО нагадав, що відповідно до календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, затвердженого постановою ЦВК від 8 серпня 2020 року №163, граничною датою встановлення результатів голосування з місцевих виборів визначено 6 листопада 2020 року включно.

"Водночас, станом на сьогодні, у певній частині територіальних округів результати голосування з місцевих виборів не встановлені", - зауважив він.

"Ураховуючи наведене, в інтересах національної безпеки та з огляду на те, що проведення вільних, гласних та транспарентних виборів є необхідною умовою забезпечення принципу демократії, є обов’язковим стандартом для демократичного, вільного та відкритого суспільства, звертаю увагу на вжиття невідкладних заходів щодо встановлення результатів голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та негайного їх оприлюднення на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії", - йдеться у листі.