У постанові зазначено, що до ЦВК 19 жовтня 2012 року надійшла інформація МВС України про наявність у Володимира Штундера, зареєстрованого кандидатом у нардепи, не погашеної та не знятої в установленому законом порядку судимості за вчинення умисного злочину.

Це обумовлено його засудженням Богородчанським районним судом Івано-Франківської області 19 липня 2012 року за вчинення злочинів, передбачених частиною першою статті 190 та частиною четвертою статті 358 ККУ, з призначенням покарання у вигляді 200 годин громадських робіт та штрафу в розмірі 45 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 765 гривень.

У постанові нагадують, що відповідно до частини четвертої статті 9 Закону України «Про вибори народних депутатів України» не може бути висунутий кандидатом й обраний народним депутатом України громадян, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку.

Згідно з пунктом 8 частини четвертої статті 61 Закону виявлення Центральною виборчою комісією обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, права бути обраною депутатом відповідно до статті 9 Закону, є підставою для прийняття Комісією рішення про скасування реєстрації такого кандидата.

Натомість у поданих до ЦВК документах для реєстрації від Володимира Штундера, зокрема у підписаній ним автобіографії, вказано, що він судимості не має.

Натомість у листі МВС від 7 серпня 2012 року, який надійшов до ЦВК 10 серпня, містилася інформація про те, що стосовно Штундера В.М. Богородчанським РВ УМВС України в Івано-Франківській області порушено кримінальну справу № 333851, яку 25 червня 2012 року направлено до Богородчанського районного суду Івано-Франківської області.

Таким чином, на момент реєстрації Штундера В.М. кандидатом у народні депутати у ЦВК не було інформації про обставини, які позбавляють вказану особу, висунуту кандидатом у депутати шляхом самовисування, права бути обраною народним депутатом України.

Після отримання 19 жовтня 2012 року інформації МВС України щодо наявності у Штундера В.М. не погашеної та не знятої в установленому законом порядку судимості за вчинення умисного злочину, з метою перевірки обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, права бути обраною народним депутатом України, Центральна виборча комісія того ж дня звернулася до Богородчанського районного суду Івано-Франківської області з проханням невідкладно надіслати до Комісії завірену в установленому законом порядку копію вироку вказаного суду щодо засудження Штундера В.М. із зазначенням відомостей про набрання обвинувальним вироком законної сили.

До ЦВК 22 жовтня 2012 року від Богородчанського районного суду Івано-Франківської області надійшла належним чином засвідчена копія вироку цього суду від 19 липня 2012 року, за яким Штундера Володимира Михайловича визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених частиною першою статті 190, частиною четвертою статті 358 Кримінального кодексу України, та призначено покарання у вигляді 200 годин громадських робіт та штрафу в розмірі 45 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 765 гривень. У супровідному листі зазначеного суду вказано, що обвинувальний вирок стосовно Штундера В.М. набрав законної сили 3 серпня 2012 року.

Тому ЦВК постановила скасувати реєстрацію кандидата у народні депутати України Штундера Володимира Михайловича, який балотується в одномандатному виборчому окрузі № 87 (Івано-Франківська область, центр – місто Надвірна) у порядку самовисування.

Нагадаємо, 17 жовтня був останній день, коли Центральна виборча комісія могла прийняти рішення про скасування реєстрації кандидата у депутати.