Оксана Дащаківська зазначила, що за очікуваннями КВУ, кількість охочих балотуватися в нардепи мала б бути дещо більшою. Крім того, були певні сумніви щодо того, чи впорається Центральна виборча комісія з реєстрацією кандидатів в нардепи. 

«Ми очікували, що зміни в законі, а саме повноваження ЦВК реєструвати цих кандидатів можуть внести певні загрози для виборів. Однак, мушу сказати, що ЦВК достойно виконала цю роботу, зареєструвала належно всіх кандидатів, впоралася згідно з чинним законодавством, і особливих неприємних моментів для кандидатів процес реєстрації не приніс», – розповіла Оксана Дащаківська.

Вона зазначила, що під час виключення зі списку Юлії Тимошенко і Юрія Луценка ЦВК керувалася рішенням суду, яке зобов’язувало Центральну виборчу комісію діяти таким чином.

«Ця норма викликає різне бачення з різних точок зору. Однак ЦВК, на думку Комітету виборців України, діяла в рамках закону. Суперечність закону і Конституції, яка є на сьогоднішній день, ЦВК не могла інакше зняти, як тільки через судове рішення. І Центральна виборча комісія виступає тут законослухняною інституцією, вона виконує рішення суду», – наголосила виконавчий директор КВУ Львівщини. 

Вона також прокоментувала те, що футболіста Андрія Шевченка таки зареєстрували кандидатом, попри те, що не можна підтвердити, чи перебував він останніх 5 років в Україні, адже відомо, що мав контракти за кордоном. 

«Тут є питання законодавчого порядку. Закон чітко вказує норму: він має 5 років перебувати в Україні. Однак закон не встановлює, і постанови Центральної виборчої комісії не визначають порядку перевірки, як ЦВК має перевірити, скільки днів він був в Україні», – наголосила Оксана Дащаківська. 

Вона додала, що якби ЦВК почала видавати постанови, які б регулювали це питання,то потрібно було б ще раз перевірити всіх претендентів в кандидати. Це відповідно б зайняло надто багато часу, і сьогодні навряд чи б вдалося говорити про підсумки реєстрації. 

Нагадаємо, 8 серпня ЦВК прийняла рішення про виключення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка зі списку об’єднаної опозиції «Батьківщина».

Футболіста Андрія Шевченка ЦВК зареєструвала кандидатом в нардепи під другим номером у списку партії Наталії Королевської «Україна-Вперед!».