Центральна виборча комісія звернулася до СБУ та Нацполіції через заяву речника організації "Національні дружини" щодо ймовірного застосування сили її спостерігачами, якщо вони помітять фальсифікації під час голосування на виборах.

Про це повідомляється на сайті ЦВК.

"Не заперечуючи право громадських організацій у встановленому законом порядку вести спостереження за ходом виборчого процесу, Центральна виборча комісія вважає неприпустимим зловживання наданими офіційним спостерігачам правами чи використання їх з метою, не пов’язаною зі спостереженням за виборами", - йдеться у повідомленні.

Комісія звернулася до СБУ для перевірки викладених у документі та ЗМІ інформації щодо заяв "Нацдружин". У разі виявлення підстав, у ЦВК просять вжити "визначених законодавством України заходів реагування".

Також Комісія звернулась до Нацполіції "з метою вжиття вичерпних заходів щодо забезпечення законності та правопорядку під час чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року в частині порушеного питання".

Крім того, у ЦВК повідомили, що до них надійшло звернення Громадської організації "Громадянський рух підтримки реформ" стосовно перевірки діяльності інших громадських організацій, яким вже надано дозвіл мати офіційних спостерігачів під час президентських виборів. У ГО стверджують, що "деякі з таких громадських організацій причетні до співпраці з незаконними збройними формуваннями, підконтрольними Російській Федерації в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, що СБУ вчиться відбивати атаки хакерів на сервери ЦВК.

Як писав "Вголос", ЦВК збільшила кошторис виборців.