На відкриття Цвинтаря Орлят приїде 4 тисячі офіційних гостей з Польщі. Про це вчора у Варшаві повідомив секретар Ради охорони пам’яті битв у мучеництва Польщі Анджей Пшевознік. За його словами, крім президента Олександра Квасьнєвского там будуть депутати сейму, депутати з регіонів, представники „львівських” організацій Польщі. Однак всіх бажаючих буде набагато більше – автобуси їхатимуть з усієї країни.

Як зазначив Пшевознік, „поляки постійно працюють з українською стороною, і проблем із перетином кордону не повинно бути. Всі отримають спеціальні перепустки. Для тих, хто не зможе потрапити на сам цвинтар, встановлять два великі екрани, повідомляє „Главред”.

З Української сторони на урочистостях будуть присутні мешканці Львова, пластуни, політики, місцеві депутати, а також президент України Віктор Ющенко. Пшевознік вважає, що провокацій не буде і мешканці Львова продемонструють розсудливість.

Нагадаємо, відкриття Цвинтаря Орлят відбудеться 24 червня. Ця подія стала можливою після останніх домовленостей на найвищому рівні між президентами Польщі та України, а також схвального рішення міської ради Львова. До того „цвинтарну” проблему не вдавалося вирішити упродовж кількох років.

Купол