Про це повідомив голова ЛОДА під час сьогоднішньої зустрічі з генеральним консулом Польщі у Львові Гжегожем Опаліньскі, інформує прес-служба Львівської ОДА.

Губернатор також поінформував, що буде створено робочу групу щодо польського дому культури.

Під час зустрічі сторони обговорили питання розвитку транскордонного співробітництва, будівництва нових пунктів перетину кордону та під’їзних шляхів до них.

«2-3 березня відбудеться засідання Українсько-польської міжурядової координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва. Ці питання звучали також під час останньої зустрічі Президентів України та Польщі у Варшаві. Президент України Віктор Янукович дав доручення щодо фінансування реконструкції та будівництва доріг до пунктів перетину кордону... Для нас також є важливим вирішення питання з чергами на українсько-польському кордоні», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Своєю чергою Г. Опаліньскі повідомив голову ЛОДА про те, що у найближчому часі роботи у новій будівлі Генерального консульства Польщі у Львові на вул. І. Франка буде завершено і відбудеться урочисте відкриття установи: «Крім того, щодо покращення умов перетину кордону залізницею, можу зазначити, що відбудеться зустріч за участі представників митниці, прикордонної служби двох країн, Укрзалізниці, залізниці Польщі. Необхідно дати імпульс розвитку такого співробітництва, це важливо у контексті проведення Євро-2012».

М.Цимбалюк також пообіцяв, що ЛОДА зробить все можливе, щоб біля будівлі Генконсульства був належний порядок: «Ми сприятимемо у вирішенні питання забезпечення порядку біля будівлі. Ми зацікавлені у вирішенні проблемних питань, оскільки в консульстві обслуговуватимуться наші громадяни. Хочу подякувати за співпрацю, маю надію, що всі питання ми вирішуватимемо у робочому порядку».

На зустрічі також були присутні начальник управління міжнародного співробітництва Львівської ОДА Лев Захарчишин, представник МЗС України у Львові Вячеслав Войнаровський.

Нагадаємо, що Янукович пообіцяв Сенату Польщі посприяти зведенню Польського дому у Львові.

Раніше польська сторона ставила умовою закріплення за українцями Українського дому в Перемишлі створення Польського дому культури у Львові.