Голова СБУ Олександр Турчинов чекає президентського указу, яким державним службовцям буде заборонено обіймати посаду з допуском до державної таємниці, якщо такого допуску вони не отримають в СБУ.

Про це він повідомив в інтерв’ю газеті "День".

"За логікою державного будівництва скасування допуску рівнозначне звільненню з роботи. Зараз, на жаль, це не завжди спрацьовує. Виходить парадоксальна ситуація: державу повинна представляти людина, якій не можна довіряти державну таємницю. Ми ставимо це питання перед президентом", - сказав голова СБУ, повідомляє "Трибуна".

На думку Турчинова, зараз перевірки претендентів на високі державні пости в Україні проводяться безсистемно: "Частіше за все нам перед призначенням дають перевірити людину, яку не хочуть призначати. Але пани, яких призначили, однаково потім потрапляють до нас. А саме - коли обіймають високу посаду, що передбачає доступ до державної таємниці. Буває, ми виявляємо, що людина приховала свою судимість або інші важливі фрагменти своєї біографії. В результаті ми скасували з лютого цього року допуск до державної таємниці 125 урядовцям різного рівня".

ForUm