Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», інформує портал «Наші гроші».

З цієї суми 196 тис грн. виплачують за обслуговування народних депутатів України у першому кварталі – до 11 березня. Решта 80 тисяч – заплановані на обслуговування офіційних державних та парламентських делегацій до кінця поточного року.

В обґрунтуванні закупівлі окремо пояснюється: до лютого 2014 р. відповідно Закону «Про статус народного депутата України» депутат на території України мав право безкоштовного користування залами офіційних делегацій аеропортів та аеровокзалів, залізничних вокзалів і станцій, морських та річкових вокзалів і портів. Це право поширювалося на особу, яка супроводжувала народного депутата-інваліда І групи, а також на членів сім’ї народного депутата (дружину, чоловіка, дітей, батьків), у разі якщо вони перебували у зазначених залах разом із народним депутатом. Однак 28 лютого набрали чинності зміни до закону, щодо скасування цих пільг.

Нагадаємо, за даними «ВДЗ» витрати на ці послуги для депутатів щороку складали близько мільйона: у 2013 р. за сумою двох угод управління справами ВРУ віддало на них 1,24 млн грн., у 2012 р. вони обійшлися в 0,83 млн грн., у 2011 р. – 1,61 млн грн.