Про це заявив прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган під час оголошення програми політичних реформ у країні, повідомляє агентство Reuters.

Заборона на носіння хіджабів у держустановах, що існувала досі в Туреччині, буде поширюватися тільки на працівниць правоохоронних органів і службовців збройних сил.

Крім того, пакет реформ буде направлений на поліпшення становища курдів та інших нацменшин.

Курдам дозволять відновити історичні курдські назви поселень. Буде знято заборону на вживання курдського алфавіту.

Також деякі заходи повинні поліпшити становище асирійців. Реджеп Ердоган оголосив, що християнам Сиро-яковитської православної церкви повернуть монастирські землі, які були конфісковані державою. У недержавних школах можна буде вести викладання мовою громади, зазначає Associated Press.

Крім того, прем'єр-міністр запропонував знизити поріг проходження партій до парламенту до 5% або скасувати його зовсім. Ця реформа вигідна курдським політичним партіям, які користуються широкою підтримкою в окремих регіонах, однак не можуть набрати достатньої кількості голосів на загальнонаціональному рівні. Наразі цей поріг становить 10%.

Ердоган зазначив, що всі ці реформи спрямовані на загальну демократизацію країни, а не тільки на поліпшення становища курдів. Робоча партія Курдистану раніше у вересні оголошувала, що припиняє виведення своїх бойовиків з країни, тому що турецька влада не проводить обіцяні нею реформи.

У березні РПК офіційно заявила про припинення вогню і Курдська партія пообіцяла вивести бойовиків в обмін на обіцяні владою Туреччини зміни у виборчій системі, право отримувати освіту курдською, розширення регіональної автономії, а також поправки до кримінального кодексу країни.

Конфлікт між владою Туреччини і РПК тривав 26 років, за цей час у країні загинули більше 40 тисяч осіб.

Курди складають близько 18% населення Туреччини, ще близько 7-12% населення представлені іншими національними меншинами, багато з яких вимагали змін у державній політиці.

Крім того, демократизації в Туреччині домагалися й учасники акцій протесту, які проходили у великих містах країни в травні-червні.

Джерело: Лента