Авіаналіт був здійснений з позицій, розташованих в південно-східній турецькій провінції Хаккарі, повідомляє турецька газета Hurriyet, інформує «DT.UA».
Турецьке командування виправдало бомбардування «причетністю об’єктів до вбивств, збройних інцидентів і нападів на сили безпеки» під час курдських протестів, що вилилися в заворушення з убитими і пораненими.
Зокрема, за останні дні на військових і поліцію в районі села Даглика провінції Хаккарі був здійснений ряд нападів. Анкара звинуватила в цьому курдів.
Зазначимо, населення курдів на південному сході країні становить приблизно 22,5 млн. чоловік з 75 млн. населення країни.
Нагадаємо, заворушення в Туреччині почалися після інформації про швидке падіння головного міста курдів в Сирії – Кобані, – під владу терористів «Ісламської держави». Протестувальники вимагають від турецької влади більш рішучої відповіді на осадження ісламськими бойовиками міста і вбивства близько 400 курдів в Сирії.
У той же час, незважаючи на те, що Туреччина погодилася приєднатися до антитерористичної коаліції по боротьбі з ІДІЛ, протестувальники вважають такий метод боротьби небезпечним і неефективним, вимагаючи наземної операції в Кобані.
Примітно, що Туреччина не втручається в конфлікт з ІДІЛ, але в разі захоплення Кобани джихадісти отримали б контроль над значною ділянкою сирійсько-турецького кордону. Таким чином, замість задекларованої боротьби з ісламістами та захисту співвітчизників курдів в Сирії, Туреччина почала боротьбу з курдами.