Про це йшлось під час зустрічі президента України Петра Порошенка із Міністром національної оборони Турецької Республіки Ісметом Алмазом.

Президент поінформував співрозмовника про ситуацію на Донбасі. Україна залишається відданою реалізації Мінських домовленостей, але звертає увагу на необхідність забезпечення системної деескалації ситуації і розгортання озброєної поліцейської місії під егідою ОБСЄ.

Ісмет Їлмаз запевнив у підтримці Туреччиною ідеї розгортання на Донбасі зазначеної місії.

Петро Порошенко та Ісмет Їлмаз висловили обурення у зв’язку з подальшим погіршенням ситуації з правами людини у Криму, зокрема нещодавніми арештами окупаційною владою лідерів кримськотатарського народу. «Очікуємо на консолідовану жорстку реакцію міжнародної спільноти на дії окупантів», – зазначив Президент і наголосив на необхідності посилення відповідних санкцій проти країни-агресора.

Міністр національної оборони Туреччини, зі свого боку, зазначив, що його країна не визнає незаконної анексії Криму і категорично засуджує утиски кримських татар з боку окупаційної влади, зокрема нещодавнє рішення про «заборону Меджлісу кримськотатарського народу». Крім того, він заявив, що офіційна Анкара привертає увагу до питань окупації Криму та порушень прав людини на півострові у рамках усіх міжнародних майданчиків.

Глава держави також висловив переконання, що 10-е засідання українсько-турецької Міжурядової комісії з торговельно- економічного співробітництва під співголовуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка та Міністра Їлмаза дасть імпульс двосторонній співпраці в усіх галузях.

Сторони погодилися, що співробітництво між Україною та Туреччиною має потужний потенціал і його потрібно активно використовувати. Особливий наголос має бути зроблено на стратегічні сфери, зокрема оборонно-промислову галузь, де сторони мають спільні інтереси та взаємодоповнюючі можливості.

Сторони також обговорили шляхи посилення взаємодії на двосторонньому та багатосторонньому рівнях з питань забезпечення безпеки у регіоні Чорного моря.

Глава Української держави подякував турецькій стороні за організацію програми відпочинку для дітей та членів сімей українських військовослужбовців, які загинули або зазнали поранень під час служби в зоні проведення антитерористичної операції.