Правозахисна організація Amnesty International звинуватила Туреччину в примусовій депортації сирійських біженців, у МЗС Туреччини відкинули звинувачення.

Про це йдеться в заяві організації.

"Турецька практика примусового повернення біженців до Сирії, де їхнє життя знаходиться під загрозою, є небезпечною і незаконною, її необхідно припинити", - йдеться у заяві.

В організації заявили, що турецька влада виділила значні фінансові ресурси для розміщення мільйонів біженців із Сирії після початку конфлікту 2011 року, однак ці досягнення «не звільняють Туреччину від її постійних міжнародних і внутрішніх правових зобов'язань».

"Amnesty International закликає Туреччину припинити насильницьку депортацію сирійських біженців і забезпечити, щоб усім депортованим було дозволено безпечно в'їжджати до Туреччини й отримувати доступ до основних послуг", - йдеться у повідомленні організації.

У МЗС Туречиини звинувачення відкинули. "Ми відкидаємо звинувачення, що містяться в опублікованій сьогодні, 25 жовтня, доповіді Amnesty International про сирійців, які знаходяться під тимчасовим захистом у Туреччині", - заявив Хамі Аксой, офіційний представник МЗС. Він додав, що процес репатріації біженців проводиться спільно з ООН.

Нагадаємо, США залишать частину військ в Сирії.