Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган.

«За результатами візиту генерального прокурора України Юрія Луценка до Анкари 6 жовтня 2017 року, керівництво палати судноплавства торговельно-промислової палати Туреччини спрямувало всім суб’єктам морських перевезень та портового бізнесу циркулярного листа «Визначені принципи судноплавства у регіонах Чорного моря і Криму», в якому йдеться про необхідність «вжити запобіжні заходи з урахуванням зовнішньої політики нашої країни, пов’язаної з обмеженнями, накладеними на заходи суден у порти Криму», - повідомила Сарган.

За її словами, турецьким портам, морським агентам, операторам та судновласникам офіційно повідомляється про те, що «судна, що прибувають з регіону Криму і його портів, не пропускаються у нашу країну (Туреччину), а дозвіл на відплиття з портів цього регіону не надається».

Крім того, запроваджується жорстка система контролю. «Контроль забезпечується шляхом запиту від суден документів про вихід з останнього порту, а також записів бортового журналу щодо виходу з останнього порту, для супроводу суб’єкта під час повідомлення керівництвом портів про прибуття суден з чорноморських портів, а також проводиться контроль через використання усіх доступних систем і відкритих ресурсів (AIS тощо) для перевірки того факту, що кораблі прибули з вказаних портів...»,- процитувала Сарган циркулярний лист.

У ньому також повідомляється, що цей контроль та супровід проводиться особисто керівництвом кожного турецького порту. Запровадження такої процедури є наслідком поширеної практики, коли судна-порушники останнім часом масово вказують турецьким морським та портовим органам неправдиву інформацію про порти призначення.

При цьому зазначається, що «ці дії застосовуються повністю і без винятків, попри власника, прапори суден і те, є вони завантаженими, чи ні». 

За умови виконання цього припису, турецькі портові органи можуть впливати на всі без винятку судна, що прямують протокою Босфор.