Про це заявив віце-прем’єр-міністр Туреччини Нуреттін Джаніклі, повідомляє «Еспресо».

Результатом такого рішення стала суперечка держави з Нідерландами і Німеччиною, які відмовилися дати дозвіл міністрам уряду Туреччини проводити політичні мітинги на їхній території.

Джаніклі також зауважив, що його держава має намір переглянути  угоду з Євросоюзом, відповідно до якої, Туреччина зобов’язалася вжити заходів, щоб стримати транзитний потік біженців до Європи через свою територію в обмін на фінансову допомогу і поступки з боку ЄС. 

Нагадаємо, 11 березня Нідерланди відмовили у в'їзді главі МЗС Туреччини, який хотів провести в Нідерландах агітаційну кампанію щодо турецького референдуму про конституційну реформу.

Ердоган заявив, що вважає керівництво Нідерландів «фашистами та послідовниками фашистів». 

МЗС Туреччини оголосило небажаним повернення у країну посла Нідерландів після відпустки.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте прокоментував заяви Ердогана про «фашистів» в Нідерландах, назвавши їх «безглуздими коментарями».

12 березня Туреччина зажадала вибачень від Нідерландів за дипломатичний скандал.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала Нідерланди у дипломатичному конфлікті країни з Туреччиною.

Туреччина звернеться до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) після того, як Нідерланди заборонили в'їзд до країни двом турецьким міністрам.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у понеділок звинуватив канцлера Німеччини Ангелу Меркель у «підтримці терористів».

«Вголос»