Туреччина подала запит на розміщення американської системи протиповітряної оборони “Патріот”, щоб протистояти ударам зі сторони сирійського режиму.

Про це повідомляє видання Air Force Technology з посиланням на інформацію від посадовця США.

“Нам відомо про запит на розміщення систем “Патріот” в Туреччині біля сирійського кордону, але рішення ще не прийняте”, – сказав виданню американський посадовець. Одним з факторів, який може ускладнити для США прийняття рішення про розміщення є те, що раніше США критикували Туреччину за придбання російської системи протиракетної оборони С-400.

Про те, що Сполучені Штати можуть направити системи “Патріот” до Туреччини, щоб протистояти конфлікту в Ідлібі, також заявляв міністр оборони країни Гулусі Акар.

Це повідомлення надійшло на тлі новин про те, що в четвер під час авіаударів в Ідлібі загинуло двоє турецьких військових, а п’ятеро зазнали поранень.

Цього тижня відбулись зіткнення між турецькими силами та силами Асада, після того, коли сирійські повстанці, підтримувані турецькою артилерією, увірвались до села що знаходиться поблизу міста Ідліб на стратегічній автотрасі.

Росія висловила сподівання на можливість запобігти відкритому конфлікту Росії та Туреччини, але посадовці Кремля попередили, що Росія військово підтримуватиме сили Ассада у разі бойової ескалації і нарощування Туреччиною військової операції.

В ООН застерегли про можливу гуманітарну катастрофу у разі ескалації в Ідлібі. Урядові сирійські сили впродовж декількох тижнів просувались у провінції і обстрілювали райони, де перебувають сирійські біженці, повідомляють в ООН.

Раніше стало відомо, що Туреччина перекидає спецназ до спостережних пунктів у Ідлібській зоні деескалації в Сирії.