Як інформує прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами, під час зустрічі член Ради директорів Alapala Group Мехмет Алапала зазначив, що його компанія з 2004 року в Запорізькій області має налагоджене виробництво — Борошнопереробний комбінат Alapala Mulino із виробничими потужностями 100 тонн/добу.

Бізнесмен наголосив, що Україна входить до п’ятірки найбільших виробників зерна у світі, але технології, які використовуються в державі дещо застарілі. Так, за його словами, втрати при переробці борошна в Україні складають до 30%, що значно більше ніж у інших державах. Крім того, 4% зерна потрапляє на виробничі потужності із різного роду пошкодженнями, у той час, як в інших країнах частка пошкодженого зерна у 8 разів менша. Мехмет Алапала зазначив, що після останніх змін, які відбулись в Україні, турецький бізнес бачить для себе нові інвестиційні можливості. Водночас, він наголосив, що турецькі компанії досі зіштовхувались в Україні із проблемами відшкодування ПДВ. Тому, щоб уникнути подібної ситуації у майбутньому для них є важливим налагодити ефективний діалог із новою владою.

У свою чергу перший заступник Голови Держінвестпроекту Кирил Бондар запевнив, що Агентство  надає інвесторам всебічну допомогу для роботи в Україні і презентував основні аспекти діяльності Держінвестпроекту та сервісу InvestUkraine.

«Держінвестпроект можна назвати свого роду інвестиційним банком — ми стоїмо між інвесторами та органами державної влади і допомагаємо їм знайти порозуміння для початку роботи в Україні. Агентство виступає безкоштовним професійним консультантом і має всі можливості для того, щоб допомогти Вам успішно працювати» , - зазначив К.Бондар.

У зустрічі взяли участь Перший заступник Голови Держінвестпроекту України Кирил Бондар, Генеральний директор Alapala Mulino Mills, член Ради директорів Alapala Group Махмет Алапала та президент Ogilchyn Capital Investment Bank Іван Огильчін.

Alapala Group (Туреччина) складається з 7 компаній, які активно працюють у 4 основних секторах: промисловість, продукти харчування, зовнішня торгівля та будівництво.

Компанія Алапала  Макіна (заснована 1954-му році) -  є найстарішим та  головним підприємством  Alapala Group. Компанія працює у промисловому секторі та займається будівництвом об’єктів харчової промисловості та виготовленням обладнання для виробництва,  транспортування та переробки зернових культур. У своєму секторі  Алапала  Макіна знаходиться в списку 2 найбільших підприємств світу.