фінансова криза, львів, турфірми, ціни на тури, туристиУ турфірмах говорять так: «Туристи не розуміють що відбувається, тому бояться куди-небудь їхати. Проте, через відсутність клієнтів, ціни на подорожі не падатимуть, а навпаки, очікується їх подорожчання, тим паче, що на носі новорічні свята».

Обґрунтовують цю версію тим, що ціни на продукти харчування також не падають. Крім того, ціни на авіаквитки збільшуються, а закордону байдуже яка економічна ситуація у нашій країні.

Детальніше у коментарях турфірм.

Як прокоментували нам у туристичній фірмі «Ферос», на даний час стає якось важче працювати, адже люди знаходяться в стані непорозуміння: «Ніхто не знає що буде дальше. Можливо через це потік туристів значно зменшився. Але, очікувати зниження цін на тури та туристичні послуги не потрібно, навпаки, вони ростимуть».

Туристична фірма «Світ – Травел» висловила своє бачення так: «Звичайно, потік туристів зменшився, відповідно – зменшилася і кількість рейсів. Люди бояться зараз кудись їхати. Проте здешевлення цін не буде, бо сервіс теж не дешевіє, літаки не дешевіють і продукти харчування також».

У туристичній фірмі «Лео Порто» нам теж підтвердили, що туристів стало менше і це відчутно, бо туроператори почали знімати рейси: «Але це аж ніяк не понесе за собою здешевлення туристичного продукту. І це однозначно. По-перше – закордон від нас просить одну суму і їх не цікавить яка фінансова ситуація в Україні. По-друге – скоро в нас новорічні свята. І тут люди всеодно вважають за потрібне потратити гроші і відсвяткувати так, як це повинно бути. Тому, у січні місяці, як би там не було, люди всеодно святкують та гуляють на повну, а дикий плач розпочинається у лютому. Отже, на свята в будь-якому випадку ціни будуть дорожчими».

«Дешевші ціни на тури звичайно, що не будуть. Бо партнери вже заявляють про те, що буде подорожчання. Ще не задекларовані як такі ціни, але усне попередження вже є. Закопане, Польща – дорожче. Вже по чартерам до Єгипту бачимо, що ціни також підскочили», - прокоментували у туристичній фірмі «Космотур»

«Потік туристів зменшився, але щось прогнозувати не можливо, бо люди якщо мають намір кудись поїхати на свята, то вони поїдуть», - додали вони.

«Сьогодні людей найбільше лякає коливання долара», - пояснює представник турфірми «Вербена».

«Через це ми втратили середній клас подорожуючих – це лікарі, педагоги, і ін. Але, багаті люди як їздили, так і їздять. І крім того, всі знають, що ми спеціалізуємося на дорогих турах.

Звичайно, зараз зменшилася кількість авіарейсів, бо люди не мають можливості платити, тому, я думаю, що в цій ситуації турфірмам потрібно знижувати ціни, перш за все, щоб бути конкурентноздатними. Бо ж ніхто не збільшує ціну тоді, коли від нього йдуть туристи», - пояснюють у турфірмі.

Туристична фірма «Баварія - тур» також розповідає, що ситуація з турами звичайно ж змінилася і вона ще буде змінюватися. З фінансовими перепадами завдано великі збитки по окремих турах і відповідно було знято декілька рейсів, які раніше виконувались.

«Тобто ситуація є досить серйозна, але, якщо говорити наперед, то думаю люди всеодно поїдуть відпочивати на Новий рік та Різдво і саме в цей період ще буде підйом по продажах», - розповідає менеджер турфірми п. Анна.

«В будь-якому варіанті ціну на турпродукт остаточно формує не туристична компанія, яка безпосередньо продає клієнту. Перш за все, новорічну ціну виставляє готель, тому однозначно, що вона буде вищою, ніж є зараз. Крім того, люди, які відпочивають не один рік чи в Австрії, чи в Єгипті, чи в Закопане, вони вже мають певні уподобання щодо готелів. І вони вже трішки орієнтуються, який би сервіс хотіли отримати в готелі, які з них є популярні і в яких нормальне співвідношення ціни та якості, а їх не так багато. Відповідно місця на них будуть розкуплені швидше і жодних знижок не буде точно», - додала вона.

За її словами, тут така ситуація: хто хоче отримати те, що він хоче, то він це купить раніше, а людина, яка прийде в останній момент, купить те, що залишиться.

«Я не думаю, що на європейські тури, гірськолижні тури та на Єгипет зовсім впаде попит після Нового Року. Швидше за все, що попит зменшиться на далекі напрямки, де сам переліт коштує $1тис., хоча обслуговування там є досить дешевим», - зазначили у турфірмі.