Що стосується прогнозів на літо, то керівники пансіонатів і приватники чекають, що сезон буде хорошим, передбачаючи, що повернуться туристи, які останніми роками їздили відпочивати за кордон.

Як розповів п. Андрій, що займається розміщенням відпочивальників в приватних готелях і пансіонатах Коктебеля, цього року на травневі свята в селище приїжджали в основному українці: жителі Запоріжжя, Дніпропетровська і Києва.

– Готелі були майже повні, і зазвичай, якщо навесні люди їдуть – значить і влітку будуть. Головне, щоб ціни на житлі були помірними, зараз, наприклад, пристойне житло коштує 75-80 гривень в добу, – робить прогноз Андрій.

Його колега Любов помітила, що в порівнянні з минулим роком людей приїхало на чверть менше.

– Може бути це пов'язано з тим, що так випали вихідні дні, а взагалі щороку різні причини, – сказала вона. – Але ми всерівно упевнені, що сезон буде хорошим. Поки море не висохло – люди будуть! По попередніх прогнозах влітку може приїхати на 20 відсотків більше росіян. Ті, хто торік їхав в Туреччину – поїдуть до нас. Ціни все-таки у нас нижче і безвізовий режим. Тим більше ціни на житло в гривнях у нас залишилися ті ж, що і були.

Коктебельська турбаза «Примор'я» на початку травня прийняла близько 300 чоловік, зараз в ній відпочиває близько 100 курортників. В порівнянні з минулим, цього року приїхало більше українців, росіян було мало, а жителів далекого зарубіжжя не було взагалі.

– В порівнянні з минулим роком ми прийняли менше людей, але тут нас підвела погода: минулий травень був тепліший, що дозволило нам розмістити людей в літній мережі – дерев'яних будиночках комплексу, – розповіла старший адміністратор ТОСК «Примор'я» Наталія Курпік. – Торік було більше заявок на 8-9 травня, думаємо, теж через погоду. А на літо у нас є договори і передоплата на всі місця комплексу.

Так само справи йдуть і в коктебельському пансіонаті «Блакитна затока». Тут теж відзначають, що по порівнянню з минулими сезонами в здравницю почало більше їхати українців, чим росіян.

– Травневий сезон пройшов непогано, хоч і було прохолодно, – сказала головний адміністратор пансіонату Ольга Високих. – На літо пансіонат оформив договори на розміщення відпочивальників, хоча у зв'язку з економічною обстановкою, звичайно, були сумніви, чи поїдуть люди.

У пансіонаті «Кримське примор’я» цього року заїзди почалися з початку травня.

– По факту – людей приїхало на 30% менше, ніж було попередніх заявок. Можливо, налякала погода, – передбачив генеральний директор Ігор Шам. – Але у будь-якому випадку результати кращі, ніж торік, коли перший заїзд у нас був в кінці місяця.

При цьому п. Ігор відзначив, що травень – не показник того, яким буде літній сезон.

– Сподіваємося, що все буде нормально, потрібно прагнути до цього, створювати умови. Головне, щоб приватний сектор не надто ціни піднімав, – вважає він. – Відпочинок за кордоном став дорогим, так що не виключено, що люди знову поїдуть до Криму.

Начальник військового санаторію Феодосії Олександр Никітенко розповів, що санаторій почав роботу з 1 квітня.

– У нас є бюджетні і комерційні путівки. Що стосується бюджетників, то у зв'язку з маленьким фінансуванням людей у нас в два рази менше, ніж очікувалося, – повідомив він. – Кількість відпочивальників по комерційних путівках відповідає минулому року. На літо заявки є, але раніше їх було більше.