«Ось вже 21 рік ми широко святкуємо День Державного прапора, який символізує єдність і згуртованість нашого народу, його незмінну прихильність високим ідеалам гуманізму, миру і творення», — йдеться у зверненні президента країни Гурбангули Бердимухамедова.

За його словами, День Державного прапора Туркменістану — це свято, яке гармонійно увібрало в себе реалізовану багатовікову мрію туркменського народу про суверенітет країни, її сучасні досягнення та великі цілі.

У туркменській столиці — Ашхабаді — на площі перед Національним музеєм у 2008 році було встановлено високий флагшток. У свій час це полотнище висотою в 133 метра, вагою майже в півтонни і розміром 52,2 на 35 метра отримало сертифікат від Книги рекордів Гіннесса.

Туркменський прапор являє собою полотнище зеленого кольору з вертикальною червоно-бордовою смугою, на якій помітні п'ять національних килимових орнаментів, з білим півмісяцем і п'ятьма зірками.

Використання зеленого кольору не випадкове. Його використовували на стягах султани Сельджукської імперії, яка виникла в середньовіччі на території сучасного Туркменістану.

Зелений колір уособлює єднання часів, символізує життя, землю. Півмісяць позначає чисте небо, а п'ятикутні зірки білого кольору — символ п'яти регіонів прикаспійської країни.

Джерело: Trend