У його рамках передбачається проведення культурно-просвітницьких заходів, спрямованих на організацію дозвілля лучан, гостей міста та популяризацію історичного, туристичного, культурно-мистецького потенціалу міста. Про це йдеться на сайті муніципалітету.

Для зручності лучан, гостей міста, а також потенційних туристів з інших населених пунктів України накладом 7000 екземплярів випущено інформаційний буклет, де розміщено інформацію про заходи відкриття туристичного сезону, календар основних культурно-мистецьких подій міста Луцька на 2013 рік та інформацію від партнерів. Отримати буклет можна в Центрі туристичної інформації та послуг, закладах-партнерах, у волонтерів туристично-інформаційного пункту на Театральному майдані 18-19 травня.

18 – 19 травня на «Радіо Луцьк» проходитиме радіовікторина «ЛУЦЬК! Приємне відкриття!» з питаннями на знання історії нашого міста. В якості призів буде промоційна продукція з логотипом міста Луцька.

Головним інформаційним приводом свята стане відкриття 18 травня о 12.00 годині системи туристичного ознакування Луцька, яка складається з 11-ти вказівників та трьох інформаційних світлових пілонів. Система туристичного ознакування покликана забезпечити інформування та комфортне перебування туристів у нашому місті.

У соціальних мережах відбувається фотоконкурс «Відкрий для себе Луцьк». Переможець конкурсу отримає незабутній вікенд у готелі «Шацькотель», за друге і третє місця – подарункові сертифікати від компанії «ГРАНД ПЕРСОНА».

З 11.00 до 16.00 на Театральному майдані працюватиме туристично-інформаційний пункт, де волонтери надаватимуть усім охочим лучанам та туристам інформацію про заходи, що відбуватимуться у місті протягом вихідних, а також роздаватимуть самостійні екскурсії, календарі та буклети з переліком подій на 2013 рік.

Протягом двох днів для усіх бажаючих дізнатися щось нове про Луцьк та поглибити свої знання з його історії від туристично-інформаційного пункту (Театральний майдан) вирушатимуть тематичні безкоштовні екскурсії: «Монастирі Луцька на старовинних фото та листівках», «Субкультури Луцька», «Німецькі колоністи у Луцьку» тощо.

На вулиці Лесі Українки вже традиційно відбуватиметься «фотосушка». Цього разу її тема – «Луцьк – твоя маленька Європа».

Вперше цього року у Музеї історії Луцького братства, Музей-аптека та Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки в рамках акції «Ніч музеїв» будуть організовані безкоштовні екскурсії, а також ціла низка цікавих заходів. У Музеї історії Луцького братства відбудеться урочисте посвячення у братчики, у Музеї-аптеці – дивовижні експерименти, вогняне шоу, дегустація мінеральної води зі скважини Злоцьких, у Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки – рицарський турнір, козацькі забави від Козацького Стрілецького Братства, гратиме військовий духовий оркестр.

19 травня з метою пропагування родинних цінностей та забезпечення активного сімейного відпочинку відбудеться ІІ Фестиваль луцьких мам, який передбачає проведення виставки-ярмарки творчих робіт ручної роботи, різноманітні майстер-класи, розважальної програми, конкурси, вистави англійською мовою тощо.

Завершиться відкриття туристичного сезону на Театральному майдані відкриттям другого сезону проекту «Танцюй з нами!», де усі охочі зможуть прийняти участь у майстер-класі з танцю.