«Цього року з обласного бюджету туристична сфера області отримала кошти в сумі 1 млн 200 тис. грн. На 2009 рік ми вже маємо план заходів управління культури та туризму в галузі туризму», - начальник відділу мистецтв та туризму Львівської ОДА Андріан Кліщ.

Промоційна література

За його словами, в цьому році 90 тис. грн. буде направлено на виставкову діяльність. Львівщина буде представлятися як на українських, так і на міжнародних виставках, задля промоції регіону та показу туристично-привабливих регіонів.

«Але для того, щоб приймати участь у цих туристичних виставках, нам потрібна звичайно ж рекламно - промоційна література - буклети, фільми і т.д. Тому, цього року перш за все заплановано видати вже третій довідник туроператора Львівщини та мальовану трьохмовну карту Львівської області, на якій буде зазначено 8-10 найпопулярніших туристичних маршрутів. Над нею вже працюють художники», - сказав він.

«Також маємо кошти на сувеніри, проте якими вони будуть ми ще не знаємо. Можливо це будуть відкритки, можливо календарі, а можливо і якісь прапорці чи наклейки», - продовжив п. Андріан.

Крім того, готується до видання ексклюзивний і подарунковий каталог на п’яти мовах «Львівщина». Тут буде дуже мало тексту, але дуже багато світлин – фото туристичних об’єктів всієї Львівської області.

«Хочемо зробити туристичний путівник по наших землях, які відійшли до території Польщі, Чехії та Словаччини. До нього увійдуть церкви, цвинтарі і ін. Тобто, хочемо показати нашу історію. Зараз ми вже збираємо фотографії, наводимо історичні довідки і т.д. Коштів з бюджету на це дослідження виділено мало, але ми стараємося зробити хоча би перший крок», - додав Кліщ.

Фестивалі

Щодо фестивалів, то таких широкомасштабних в цьому році їх буде два: «Підкамінь» (24-26 липня) і новий фестиваль «Форти»(10-12 липня). Детальніше про фестиваль читайте тут:

Саме з Фортів стартуватиме рекламно - промоційний автопробіг ретро автомобілів по замках Львівщини і міжнародний велопробіг, який закінчиться у Франції (Париж) на з’їзді всіх вело туристів світу.

«Крім того, будуть рекламно - промоційні фестивалі в Белзі Сокальського району і інших районах, які ми почнемо розкручувати. Тобто, я не кажу, що це будуть грандіозні фестивалі, просто кулуарні», - запевнив Андріан Кліщ.

«Також ми підтримуємо фестиваль «Ту Стань», кінофестиваль «Дримба» і звичайно ж «Jazz Bezz». Цього року цей фестиваль пройшов феноменально і це є промоція нашого регіону», - сказав він.

Екскурсійна діяльність

«Цього року будемо вкладати кошти в підвищення кваліфікації гідів-екскурсоводів. Минулого року було 80 чоловік на навчаннях, думаю, що цього року буде вже більше людей і ми проведемо вже весною перші навчання», - продовжив п. Андріан.

«Також займатимемося підвищенням кваліфікації гідів-провідників по горах і гірськолижних інструкторів по наданні першої допомоги. Це спільно з Львівським гірським пошуково-рятувальним загоном та Львівським державним університетом фізичної культури», - Кліщ.

Рекламні фільми про область

Планується випустити два короткометражні фільми. Перший – про сільський зелений туризм «Львівщина запрошує». Другий – про народні промисли. Буде оголошено конкурс на найкращий сценарій.

Маркування туристичних маршрутів

«По програмі Євро ми дальше продовжуємо маркувати туристичні шляхи. По-перше – це маршрут в Сколівському та Дрогобицькому районах для джипів, щоб вони не зірвали наші полонини. До речі, цей маршрут користується дуже великою популярністю. Ми зараз працюємо з екологами для того, щоб прямо на митниці вони роз’яснювали людям, що в нас є прекрасні гори, це заповідники і там не можна їздити самовільно, в нас є промаркований маршрут погоджений з відповідними офіційними службами», - зазначив п. Андріан.

«Також розробляємо маршрути по річках, тут йде мова про Західний Буг, Дністер і ін. Дністер ми минулого року маркували два рази, бо пройшла повінь і це все було знищено», - додав посадовець.

Зелений туризм

І наступне – це реалізація програми розвитку сільського зеленого туризму в гірських населених пунктах Львівської області в 2008-2009 роках. На цю програму виділено 389 тис. грн., де 189 тис. грн. піде на погашення відсотків.