Через спалах коронавірусу у Китаї може бути зупинено роботу частини заводів, що, відповідно, дасть Україні можливість збільшити експорт своєї продукції

Про це міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив ввечері 14 лютого 2020 року в ефірі програми "">Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна",

"Насправді тут є певні можливості для України. Я навіть сказав би... Ну, так не можна говорити, у наших друзів епідемія. Але те, що у них зупиняється виробництво, це для нас важливо. Китай, можливо, буде споживати менше продуктів металургії. Головна причина, чому металургійна промисловість у світі виробила в цьому році менше, саме тому, що Китай виробляв більше. Той факт, що в деяких провінціях ті заводи можуть зупинитися, дає можливість для нас підвищити експорт. Тому що світ буде заміщати виробництво тих заводів в інших місцях", - заявив міністр.

Ведучий зупинив міністра, зазначивши, що так не варто говорити, "тому що будуть цитувати де-небудь англійською мовою, і це буде звучати не дуже добре".

Милованов також зазначив, що спалах коронавірусу не чинить прямого впливу на бізнес в Україні.

"Ті країни, економіка яких щільно пов'язана з економікою Китайської Республіки, вони зазнають впливу. Для нас, української економіки, сьогодні важливіше, щоб ми модернізували свою економіку. І тут коронавірус не впливає ні на інвестиції, ні на створення нових робочих місць. Але дійсно, якщо б Україна перебувала поруч з Китаєм (в економічному плані) - вплив був би зовсім іншим"- заявив він.

За словами міністра, після спалаху коронавірусу вартість на експортовану з України руду частково знизилася, але на тлі підвищення ціни на 29%, яке сталося в січні, "не виправдовується тим падінням, тому що зростання було набагато більше".

Нагадаємо, у Китаї кількість жертв коронавірусу перевищила 1,5 тисячі осіб.