Практично щодня читаємо у новинах про те, що у тій чи іншій країні вчинено жахливий терористичний акт. Методи вчинення терактів різняться – від вїжджання у натовп людей великогабаритних транспортних засобів до захоплення заручників із використанням зброї чи вибухівки. Якщо у першому випадку терористами переважно є прихильники певної течії чи віри, що не притаманно для України, то у другому випадку головну роль у вчиненні теракту відіграє зброя.  

Звичайно, що ситуація, яка склалася в Україні у зв’язку із проведенням антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях сприяє суттєвому зростанню кількості злочинів, вчинених з використанням саморобних та штатних вибухових пристроїв у місцях масового перебування людей.

Зокрема, напередодні відзначення Дня незалежності України 23 серпня 2017 року у м. Івано-Франківськ, завдяки пильності одного із мешканців міста, було виявлено та знешкоджено саморобний вибуховий пристрій , який було закладено під пішохідним мостом через річку Бистриця-Солотвинська.

У день самого святкування у м. Києві невідомі зловмисники кинули вибуховий пристрій на тротуар вулиці Грушевського, внаслідок чого постраждали люди.

Як бачимо, такі події досить часто трапляються напередодні державних чи релігійних свят, коли більшість людей не працюють, а йдуть із своїми сім’ями на урочисті заходи чи концерти, де у результаті утворюється масове скупчення людей.

Хоча впродовж 2016 року зросла кількість анонімних телефонних дзвінків про наміри здійснення актів терористичного характеру у місцях масового скупчення людей, досить часто трапляються випадки, що людина, помітивши підозрілу сумку чи пакет, просто ігнорує їх, переконуючи себе, що це лише сміття. Та не виключено, що ця сумка чи пакет можуть містити вибуховий пристрій, що може забрати життя не однієї людини. Так невже не вартує повідомити про такий факт правоохоронні органи, аніж картати себе за бездіяльність до кінця життя?!  

Традиційно, 1 вересня по всій Україні відбуватимуться урочисті заходи з нагоди початку нового навчального року. Десятки тисяч школярів та студентів, учителів та викладачів, прийдуть у цей день на площі та подвір’я своїх навчальних закладів щоб привітати одне одного із цим святом. Не обов’язково бути професором чи вчителем, аби, виявивши підозрілий предмет, повідомити про це  чергового по Управлінню СБ України у Львівській області за телефоном № (032) 261-61-43 або чергового ГУ Національної поліції у Львівській області – 102. Не забуваймо мудрість наших пращурів – береженого Бог береже!