Голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода», народний депутат України Олег Тягнибок подав пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Пропонується, зокрема, що народним депутатом України може бути обраний громадянин України, який володіє державною мовою, і відомості про знання державної мови кандидат у депутати подає в автобіографії.

В автобіографії і у даних про осіб, висунутих кандидатами в депутати, обов’язково має бути відзначена національність кожного кандидата в депутати, оскільки «у виборчому списку кандидатів у депутати від партії (блоку) забезпечується пропорційне національне представництво кандидатів в депутати відповідно до національного складу України, визначеному за наслідками останнього Всеукраїнського перепису населення». Всі документи, які необхідні для реєстрації кандидатів в депутати, включених у виборчий список партії (блоку), подаються до ЦВК виключно державною мовою.

Ці пропозиції є реалізацією основних положень «Програми захисту українців», розробленого Всеукраїнським об’єднанням «Свобода», а саме: забезпечення пропорційного представництва українців у всіх органах влади (не менше 78 %), повернення графи «національність» в офіційні документи і зобов’язання всіх осіб, уповноважених на виконання функцій держави, користуватися українською мовою на роботі і під час публічних виступів.

Розгляд проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» в другому читанні запланований Верховною Радою України на 6 липня.

Обком