Закон про ринок землі, який ухвалили "Слуга народу", "Європейська солідарність" і "Голос", призведе до того, що олігархи викуплять паї українців за мізерну ціну.

Про це в ефірі ток-шоу "Говорить Великий Львів" заявив голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

"Ухвалити цей закон намагалася і минула влада, і позаминула. Янукович особисто дуже активно виступав за відкриття ринку землі і тільки тиск вулиці того не дав цього зробити. Після Революції Гідності такі спроби робила влада на чолі з Порошенком. А тепер, під покровом ночі, використовуючи карантин, у час, коли люди не мали можливості висловити свій протест - вони цей закон таки протягнули. Із шантажем. Із брехнею. Із грубим порушенням українського законодавста та регламенту Верховної Ради. Всупереч тому, що, за даними соціологічних опитувань, 80% українців не підтримують відкриття ринку землі. Лякаючи неіснуючими "вимогами" Міжнародного валютного фонду і заявами про те, що Україні нібито загрожує дефолт", - зазначив Олег Тягнибок.

Лідер націоналістів пояснив, що після ухвалення цього закону земельні паї в українців викуплять за мізерною ціною, а після 2024 року, коли буде дозволено зосереджувати в одних руках до 10 000 га - вони перейдуть у власність олігархів.

"Зеленський отримав владу завдяки олігархам, які його проштовхували. І одне з основних завдань, яке ставили перед ним - роздерибанити українську землю і українські стратегічні підприємства. Заяви про те, що МВФ не дасть нам грошей, якщо не буде закону про землю, а тоді буде дефолт - величезна маніпуляція. Зайдіть на сайт МВФ і почитайте: там висить інтерв'ю їхнього представника в Україні, який прямим текстом каже, що їхня вимога до України - щоби сходився дебет із кредитом і щоб було ухвалено закон про неповернення банків", - пояснив Тягнибок.

"Слуга народу" не мала голосів, щоб його ухвалити - навіть всередині фракції не всі голосували. Вони долучили групу "Довіра", але й так голосів не вистачало. Тому вони знайшли домовленості з "Європейською солідарністю" і "Голосом", які зараз виправдовуються, мовляв, голосували "за" - бо такі шляхетні і думають про українського селянина. А насправді причини були зовсім іншими. Починаючи з того, що Порошенко є великим землевласником - йому особисто вигідний цей закон. Закінчуючи закриттям кримінальних проваджень проти Порошенка і транспортуванням цілої низки людей з оточення Порошенка в нинішню владу. Відбулася величезна олігархічна змова, яка призведе до того, що українці втратять стратегічний ресурс", - додав лідер "Свободи".

Повний запис ефіру дивіться тут: