Голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода», народний депутат України Олег Тягнибок направив депутатське звернення Генеральному прокурору України, Міністру внутрішніх справ України, Голові Служби безпеки України з приводу масового розповсюдження комп’ютерної гри «Операція «Галичина», в якій гравцям пропонується відчути себе в ролі російського спецназу, що наводить «порядок» після заворушень в Західній Україні. Про це „Прес-Тайм” повідомила прес-служба ВО „Свобода”.

 
Як зазначає Олег Тягнибок: «появу зазначеної комп’ютерної гри можна трактувати як один з проявів інформаційної війни, яку проти України веде російський політикум».
На думку нардепа, ця інформаційна війна має на меті поставити під сумнів територіальну цілісність і недоторканність України і спрямована на розкол України та приниження національної честі та гідності українців. „Не виключено, що поява цієї гри пов’язана з майбутніми парламентськими виборами 2006 року, на яких проросійські сили спробують взяти реванш, а сама гра є інформаційною атакою цих сил на психіку українців з метою привчити їх до думки про невідворотність окупації України”, ― вважає Тягнибок.

„Комп’ютерна гра «Операція «Галичина» є відображенням реваншистських ідей російського політикуму, чільні представники якого робили неодноразові заяви та дії щодо України, які кожна країна, яка себе поважає, розцінила б як втручання у внутрішні справи, посягання на державний суверенітет тощо. Тому поява цієї гри є наслідком, в тому числі, бездіяльності правоохоронних органів щодо вояжів до України російських політиків та їхнього брутального втручання у внутрішні справи України, в діях яких ні Генеральна прокуратура, ні МВС України, ні СБУ не вбачають складу злочину. І це при тому, що у 2004 році Кремль фактично розіграв описаний у комп’ютерній грі сценарій”,― зазначає нардеп. На думку Тягнибока, названі обставини вказують на те, що зазначена гра є продуктом, створеним ідейними та, очевидно, організаційними нащадками тих, хто мордував Галичину з 1939 року до середини 50 их років.

„Гебістські творці цієї гри досі не можуть змиритись з втратою України і сіють «московську отруту» у душі молодих українців. Гра нав’язує їм спотворений погляд на власну державу, викривлене розуміння як історичних, так і сучасних політичних подій, а «героїчний» образ окупантів деморалізує майбутніх захисників Вітчизни. Вільне розповсюдження українофобської гри в Україні яскраво демонструє, до чого призводить ігнорування титульної нації у власній державі. Проте, як відомо, хто сіє вітер – пожне бурю”, ― переконаний нардеп. Народний депутат просить правоохоронні органи з’ясувати обставини появи комп’ютерної гри «Операція «Галичина», у разі підтвердження в діяннях розробників та поширювачів гри складу злочину вжити передбачених законодавством заходів для припинення порушень закону та притягнення осіб, винних у їх вчиненні, до встановленої законом відповідальності.