Голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок закликав українців бойкотувати псевдореферендум, який президент Володимир Зеленський збирається провести разом з місцевими виборами 25 жовтня.

Про це лідер націоналістів заявив у прямому ефірі ток-шоу “Говорить Великий Львів”.

“Рейтинг “Слуги народу” падає. Вони з тріском програють місцеві вибори. У жодному з обласних центрів представник “Слуги народу” не стане міським головою. Вони отримають мізерні позиції в більшості областей – що в обласні, що в районні, що в міські ради. Тому Зеленський і намагається врятувати свою репутацію та репутацію своєї політичної партії. І саме через те вони зараз привертають увагу своїх прихильників, організовують мобілізацію – щоби змусити виборця, який їм симпатизує, прийти на голосування. Бо проблема в тому, що якраз виборець Зеленського просто не захоче прийти на дільниці 25 жовтня. Відтак Зеленському і доводиться щось придумувати. У совєцькі часи біля дільниць продавали дефіцитні товари, щоби заманювати людей. А тут Зеленський вирішив зробити “референдум”, – зазначив Олег Тягнибок.

За словами лідера націоналістів, усі 5 питань, які влада ставитиме українцям у так званому опитувальнику – абсолютно маніпулятивні. На них можна відповісти абсолютно по-різному, залежно від того, як їх пояснювати. Однак суть цих питань у тому, що вони створюють таку собі “замануху” для виборців президента Зеленського і його команди.

“Вам не здається, що це вже вкрай груба маніпуляція та порушення закону? Бо якого кольору, як ви думаєте, будуть намети, де проводитимуть це опитування? Якими буквами там усе буде розписано? Це ж буде зеленого кольору. Це буде написано таким самим шрифтом, як зараз пишуть рекламу “ЗЕ”. Тобто нібито закон говорить, що в неділю, в день виборів, заборонена будь-яка агітація, а “слуги” всупереч всьому вийдуть і будуть агітувати! Великий відсоток виборців визначається зі своїм вибором на дільниці чи по дорозі на дільницю. І ця маніпуляція буде розрахована саме на таких людей! Люди прочитають в опитувальнику: треба скоротити депутатів до 300 осіб…І скажуть: “Ну, правда, треба, бо то ж падлюки! А хто мене про це запитує? Зеленський? О, то, може, він справді не такий мудак, може, треба знову за його партію проголосувати?”, – пояснив Тягнибок.

“Це не демократія. Це псевдодемократія! Вони обіцяли закон про референдум ще перед виборами, але за 1,5 роки “турборежиму” так його і не ухвалили! Вони просто займаються своїм рейтингом! Тому позиція “Свободи” – бойкотувати це опитування! І в разі, якщо це опитування виглядатиме як політична агітація “Слуги народу” – негайно викликати поліцію. Бо це грубе порушення закону в день виборів”, – наголосив голова ВО “Свобода”.

Прямий ефір ток-шоу дивіться тут: