Голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок назвав державною зрадою нещодавні заяви Вітольда Фокіна, довіреної особи президента України Володимира Зеленського у Тристоронній контактній групі.

Відповідну заяву лідер націоналістів опублікував у своєму “Фейсбуці”:

По-перше. Це державна зрада.

По-друге. Відповідальність за неї повинен понести як Фокін, так і глава української делегації в Тристоронній контактній групі Кравчук, так і президент Зеленський, який особисто наділив їх обох повноваженнями та відправив до Мінська.

По-третє. Не треба сприймати заяви цього комуністичного нафталіну як прояви старечого маразму. Фокін і Кравчук від Зеленського зразка 2020 — це те саме, що Медведчук і Кучма від Порошенка зразка 2014. І заяви їхні по суті однакові. Сподіваюся, тепер уже всім зрозуміло, що особливий статус Донбасу, повна амністія бойовикам і проведення виборів на непідконтрольній території, які вони шостий рік поспіль впарюють українцям під різними соусами — це не мир. Це та роль, яку на самому початку відвели Україні ідеологи мінських договорняків. Це капітуляція — продовження війни на покоління й покоління українців“.

Нагадаємо, заступник глави української делегації на Тристоронньої контактній групі по Донбасу, перший прем’єр-міністр незалежної України Вітольд Фокін в інтерв’ю виданню “Страна” заявив таке: “Сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція – потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу “. Його слова викликали великий резонанс і засудження з боку патріотично налаштованих українців.