У Московському патріархаті заявили, що покидати Києво-Печерську лавру не планують. Так само, як і вивозити з неї до Росії святині.

Про це під час сьогоднішнього брифінгу заявив архімандрит Полікарп, пише УП.

«Нікуди ми не збираємося виїжджати з нашої святині — ні в Росію, нікуди, бо ми українці, ми живемо на своїй землі, молимося за свій народ і за свою державу, щоб Господь її благословляв», — заявив владика.

Він додав, що УПЦ МП отримала лавру у нікчемному стані та відремонтувала її будівлі.

«Запущені храми були страшно. Той стан, в якому була наша святиня 1988 року і зараз — як небо і земля. І доріжки, якими ми ходимо, — раніше суцільні боюри були, а тепер рівненькі — такі хоч боком котись», — сказав Полікарп.

Він зазначив, що реставрували і храми, й їхні частини.

«От іконостас. Ви подивіться на цю позолоту. Позолота, яку приймали, була така як у Святій Софії — не знаю, що там зберігають — ну, точно пилюку ХІХ століття зберігають — що не посоромились так званий об’єднавчий Собор проводити на фоні тієї страшної позолоти, що аж тріщини прямо до самого дерева. У 1990-х роках капітально була проведена реставрація іконостасу», — сказав Полікарп, при цьому зазначивши, що все це може побачити будь-який відвідувач лаври.

«І хто нам може сказати, що ми не бережемо нашу святиню і що ми не патріоти? Так от я наших опонентів розчарую: ми свою міру патріотизму проявляємо, і ми в свою святиню всі пожертви людські вкладаємо — і все це ви можете прийти і побачити», — сказав архімандрит.

«Ми нікуди звідси виїжджати не збираємося і вивозити святині і Лаврську велику дзвіницю через Дніпро тягнути у Москву не збираємося», — резюмував архімандрит Полікарп.

Раніше СБУ провела обшуки за місцем проживання предстоятеля Києво-Печерської Лаври в рамках розслідування справи за фактом розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

Також відомо, що наразі Києво-Печерську лавру здали в оренду УПЦ МП.