Депутати Тимчасової контрольної комісії з розслідування виборчих порушень Львівської обласної ради стверджують, що на Львівщині немає прозорого призначення на відповідальні посади в ДПА.
„Посади не поповнюються людьми фаховими, а лише тасується кадрова колода", — такого висновку прийшла Тимчасова контрольної комісії з розслідування виборчих порушень Львівської обласної ради після перевірки роботи ДПА у Львівській області.
Голова ДПА у Львівській області Віталій Хилюк на засіданні комісії повідомив, що "змінено ключових начальників податкової, хоча й досі є окремі кадри, що дискредитують податкову службу”. За його словами, дуже важко одразу перевірити усіх 600 керівників служби в області, адже „я всього третій тиждень на посаді, а новопризначені заступники входять в курс справ лише з понеділка”. „Зараз першочергове завдання — наповнити бюджет. Я володію певним резервом професійних кадрів, які не захотіли працювати під тиском старої влади і залишили податкову службу. Зараз вони працюють в банках, приватних структурах. Сподіваюсь, скористаємось їхньою доброю волею повернутись на службу", ― додав він.
Віталій Хилюк зазначив, що на Львівщині змінено самі принципи роботи податківців і уже не існує так званого „плану стягнення штрафів з підприємців". „Якщо людина працює чесно і сумлінно, сплачує податки і наповнює бюджет, перевірки можуть його оминати хоч з п’ять років. Ми зараз активно реагуємо на скарги про так звані "наїзди" на бізнесменів і спроби здирництва. Усіх заплямованих одразу звільняємо. Закликаю підприємців відверто скаржитись на здирників”, — стверджує голова ДПА у Львівській області.
Щодо колишніх переслідувань податковою підприємців, які відмовлялись співпрацювати зі старою владою і потурати корупції, комісія повідомила керівництву ДПА у Львівській області, що замовні справи до сьогодні не вивчені і не припинені. Голова ДПА у Львівській області відповів, що зараз ведеться повний аналіз таких судових справ, перевіряються конкретні підприємства та конкретні особи.
„Новим керівництвом ДПА зроблено крок на усунення недоліків не тільки у справі виборчих порушень, а й щодо налагодження стосунків між обласною радою і основним держорганом бюджетних надходжень. Комісія, яка мала вузькі функції знайшла порозуміння і запропонувала в подальшому співпрацювати. Такі зустрічі в майбутньому мають бути регулярними", — підсумував виїзне засідання комісії її голова Михайло Ваврин.
Сьогодні депутати Тимчасової контрольної комісії з розслідування виборчих порушень під головуванням Михайла Ваврина зустрілись із головою ДПА у Львівській області Віталієм Хилюком.
Основні пункти обговорення стосувались формування нового кадрового складу ДПА у Львівській області, стану службових розслідувань щодо працівників-порушників виборчого законодавства, нові підходи в роботі податкових служб тощо.